START > DO POBRANIA>Katalogi i Broszury>Hager> Hager osprzęt elektrotechniczny Lumina2

PRZEJDŹ DO ASORTYMENTU

LUMINA 2 - Nowocześnie prosta, tradycyjnie niezawodna

 
Nowoczesne projekty budynków wielomieszkaniowych, powierzchni biurowych segmentu budżetowego wymagają stosowania wysoce korzystnych dla inwestora rozwiązań ekonomicznych. Jednocześnie zastosowane mechanizmy gniazd i łączników muszą spełniać wymogi techniczne oraz jakościowe zapewniając tym samym odpowiedni standard estetyczny.
 

Nowa seria osprzętu elektroinstalacyjnego lumina 2 stanowi odpowiedź firmy Hager na potrzeby współczesnego rynku wymagającego optymalnych rozwiązań ekonomicznych, gdzie atrakcyjność cenowa staje się najistotniejszym czynnikiem decydującym o zakupie.

Seria lumina 2 jest podtynkową, montowaną w standardowych puszkach Æ 60 mm serią osprzętu, która doskonale sprawdza się wszędzie tam gdzie oprócz korzystnej relacji jakości do ceny, standard wykończenia ma istotne znaczenie. Serię lumina 2 montować można w ramkach modułowych w kombinacji od 1 -, do 4 – krotnych, dedykowanych do montażu pionowego lub poziomego w dwóch standardowych kolorach: białym lub kremowym.

Nowoczesny, uniwersalny, prosty design

Części zewnętrzne serii lumina 2 jak klawisze i ramki wykonane są z dobrej jakości tworzywa ABS i charakteryzują się wysokim stopniem połysku oraz łatwością utrzymania w czystości. Obłe, nowoczesne krawędzie ramek są synonimem obecnego trendu stosowanego m.in. w urządzeniach powszechnego użytku. Gniazda z uchylną osłoną mają możliwość podwyższenia stopnia bryzgoszczelności do IP44 poprzez zastosowanie kołnierza uszczelniającego, co pozwala stosować je w środowiskach o podwyższonej wilgotności (np. łazienki, kuchnie).

Gniazda i łączniki Heger Lumina 2

 

Tradycja zobowiązuje - jakość wykonania i niezawodność na długie lata

Tak jak to miało miejsce 20 lat temu w pierwszej serii modułowej Lumina firmy polo, tak teraz podobnie, lumina 2 oferuje nowa jakość i tradycyjną niezawodność działania. Podstawowe mechanizmy zostały wyposażone w rozwiązanie utrzymywania neutralnej pozycji łapek rozporowych bez stosowania kłopotliwych gumek ściągających. Ich konstrukcja zapewnia skuteczne zamocowanie osprzętu przy dokręceniu śrub montażowych, natomiast odkręcenie tych śrub powoduje samoczynne chowanie się łapek w obrys cokołu. Łatwy i trwały montaż wyrobów gwarantują przede wszystkim solidne stalowe ramki szkieletowe, które oprócz montażu konwencjonalnego mają możliwość mocowania od frontu mechanizmu za pomocą wkrętów do różnorodnych puszek montażowych.

Gniazda zasilające 230 V AC o obciążalności do 16 A dostępne są w wersji z zaciskami śrubowymi również w wykonaniu z przesłonami styków, gwarantujące bezpieczeństwo użytkowania chroniąc przed włożeniem jakichkolwiek przedmiotów do otworów stykowych (ochrona dzieci przed porażeniem). W serii dostępne jest również gniazdo 2-krotne do ramek wielokrotnych, to bardzo korzystne ekonomicznie rozwiązanie dedykowane jest głównie dla budownictwa deweloperskiego oraz budynków mieszkalnych.

Mechanizm łącznika serii lumina 2 zapewnia możliwości łączeniowe prądu do wartości 10AX (obciążenie lampami fluorescencyjnymi i żarowymi); łączniki standardowo wyposażone są w zaciski bezśrubowe gwarantujące przyśpieszenie procesu montażu i łatwość podłączenia przewodów. Seria zapewnia możliwość stosowania klawiszy z różnymi symbolami oraz łączników w wersji z podświetleniem (kontrolnych) zapewniając wszechstronne zastosowanie.

Każdy z elementów serii lumina 2 pakowany jest w indywidualny worek, dzięki temu produkty zabezpieczone są w czasie transportu oraz podczas składowania na budowie.

 

Gniazda i łączniki Heger Lumina 2

 

Komfort sterowania i funkcjonalność

Seria lumina 2 zapewnia pełną funkcjonalność oferując mechanizmy do kontroli systemów elektrycznych budynku takich jak: oświetlenie, żaluzje, markizy. System osprzętu lumina 2 oferuje obok podstawowych łączników instalacyjnych i gniazd zasilających, również wysokiej jakości: ściemniacze dotykowe, gniazda antenowe, teleinformatyczne (RJ45 5E, UTP, FTP) oraz łączniki kontrolne (z podświetleniem).

Gniazda antenowe RTV są dostępne w wersji nieprzelotowej oraz przelotowej. Gniazda nieprzelotowe służą do zakańczania instalacji antenowych indywidualnych lub instalacji o strukturze gwiaździstej (równoległej). Konstrukcja gniazda nieprzelotowego umożliwia zasilanie wzmacniacza antenowego poprzez kabel antenowy. Gniazda przelotowe przeznaczone są do stosowania w instalacjach przelotowych, przy których należy pamiętać o zastosowaniu na końcu gniazd zakończeniowych (z rezystorem).

Gniazda teleinformatyczne bazują na sprawdzonych, bez-narzędziowych modułach RJ45 doskonale znanych elektroinstalatorom z serii polo oraz systo. Moduł charakteryzuje się nowoczesną konstrukcją montażową z zatrzaskowymi klapkami, które pełnią jednocześnie funkcję klucza montażowego - w momencie zamykania automatycznie nacinają izolację przewodów. Gniazda RJ45 posiadają zabezpieczenie przed kurzem w postaci uchylnej, sprężynującej klapki. Szybkość przygotowania skrętki, ułożenia i wprowadzenia przewodów jest bezkonkurencyjna, a pewność montażu oraz połączeń jest potwierdzona ponad 5-letnią historią użytkowania na szeregu inwestycjach.

LUMINA 2 FORMULARZ ZAMÓWIENIOWY DO POBRANIA 

PRZEJDŹ DO ASORTYMENTU